english

IPERA 39

Kategori
DAİRELER
LOKASYON
AYNALI ÇEŞME

IPERA 39 binası, Aynalıçeşme’nin en ihtişamlı binalarından tarihi İvraki Apartmanı’nın mimari ve estetik mirasına sadık kalınarak yeniden inşa edilme projesidir. 19. yüzyıl İstanbul mimarisinin belirgin özelliklerini taşıyan bina, şık ve modern bir yorumla hayata dönmüş, bölgedeki zarif hakimiyetini tekrar kazanmıştır.

Tepebaşı sırtlarında bulunan IPERA 39, Haliç ve Tarihi Yarımada’ya hakim manzarası ve Pera müzesi, Soho House, Pera Palas, İstanbul Kültür Sanat Vakfı, sayısız konsolosluk ve kültür merkezinin arasına yerleşmiş konumu ile şehrin sanatsal, kültürel ve sosyal yaşamının merkezinde bulunmaktadır.

Proje, her biri değişik özellik ve boyutta, etkileyici derecede aydınlık ve ferah on bir adet daire sunmaktadır. İstanbul’un en ihtişamlı manzaralarından birine tanıklık eden dairelerin üç metre üzerindeki tavan yükseklikleri, geniş ve çok sayıdaki pencereleri, binanın şık mimari tasarımını gün boyu süren doğal ışık oyunlarıyla tamamlamaktadır. Selin Maner Mimarlık tarafından özenle tasarlanmış kat planları, kaliteli malzeme seçimi ve göz alıcı detaylar, dairelerin her köşesinde dikkat çekmektedir. Dönem mimarisini yansıtan giyotin pencereler, ithal meşe parkeler, bu kullanışlı yaşam alanlarının fark yaratan detaylarından sadece bazılarıdır.

Projenin konumlandırıldığı Aynalı Çeşme, İstanbul’un kültürel, sanatsal ve sosyal merkezi Beyoğlu bölgesinin bir parçası olmasına rağmen, korunaklı konumu ve mahalle ruhunu koruması sayesinde şehrin kalbinde sakin, keyifli ve güvenli bir yaşantıyı mümkün kılmaktadır. IPERA 39, bu keyifli ve renkli ortamın merkezinde, mahallenin karakteri ve mimari yapısına uyumlu bir yaşam alanı sunarken, bölgenin dönüşümünde lider bir proje olma özelliği taşımaktadır.

ipera39map