english

IPERA 10

Kategori
DAİRELER
LOKASYON
GALATA

IPERA ailesinin ilk çocuğu olan IPERA 10 binası, 20. yüzyılın başlarında İstanbullu Rum Mimar Dovasiliades tarafından aile konağı olarak inşa edilmiştir. Kendisi gibi tarihin büyüleyici izlerini taşıyan asil binalar arasında, Serdar-ı Ekrem Sokak’ta yer almaktadır. IPERA 10 binasının dış cephesinin kendine özgü asaletinin, binanın içinde de devam etmesine özen gösterilmiş, mimari detaylar modern uygulamalarla bir araya getirilerek, günümüz yaşamına uygun bir lüks anlayışı yakalanmıştır.

IPERA 10, devrin estetik zevkini yansıtan duvar çizimleri, yenilenmiş ahşap yer kaplamalı giriş holü, daire cephelerinde muhafaza edilmiş çıplak tuğla duvarlar ve nefes kesici dökme tavan desenleri ile döneminin mimari ihtişamını had safhada yansıtmaktadır. Binanın güçlendirme ve giydirme aşamasında kullanılan yüksek kalite malzemeler, geçmişin günümüze estetik değerini kaybetmeden uygulanmasını mümkün kılmıştır.

IPERA 10 projesi, şehrin merkezinde bahçe keyfi sağlayan bodrum dubleksi, yüksek tavanlı ve ferah orta dubleksi ve muhteşem manzaralı çatı tripleks dairesinin yanında, sokağa müstakil girişi bulunan dükkan ünitesinden oluşmaktadır.